;

Bratislavské divadelné noci / Podivuhodné hodiny literatúry Hany a Matúša

Tickets for Bratislavské divadelné noci / Podivuhodné hodiny literatúry Hany a Matúša.

Open-air podujatie Bratislavské divadelné noci vznikli v roku 2019, s cieľom aktivizovať verejný priestor a sprostredkovať umelecký, spoločenský a intelektuálny zážitok aj počas leta. Program 4. ročníka je zložený z predstavení: Zuzanka, neplač, Podivuhodné hodiny literatúry Hany a Matúša, večer Túlavého divadla - Trtúd, Pliagy a Hnusoby a Shakespeare na ulici.

O predstavení Podivuhodné hodiny literatúry Hany a Matúša

"Koniec sveta je zábavný, ak sa vás netýka." J. Nvota

Hana dopisuje román. Matúš sa od nej chce odsťahovať, lebo keď píše nedá sa s ňou vydržať - napríklad tvrdí, že s nimi v byte žije aj hlavná postava jej románu. Chlapec, ktorý kreslí atlasy ľudí. Rodinná priateľka, psychiatrička, je toho názoru, že paralelný svet môže byť super, ak sa v oboch dá piť červené víno. Potiaľto je teda všetko normálne, nie? Problémy začnú, keď Hana román dopíše. Najprv sú to príliš malé dámske kabelky, potom prídu na rad krížovky a kulinársky motív. A kto zvolal demonštráciu s heslom: "Niekto tu vie dôvod!" ? A je to vôbec v poriadku, ak pointa príbehu prichádza až nejaký čas potom ako príbeh skončí?  Pripravili sme pre vás ľahko apokalyptickú konverzačnú komédiu, takže sa budete cítiť ako doma. 

účinkujú:  Adela Mojžišová, Michal Spielmann, Lucia Hurajová, Radovan Hudec

réžia: Jakub Nvota


Viac info: https://www.tulave.sk/podivuhodne-hodiny-literatury-hany-a-matusa/ 

Vhodné pre divákov od 12 rokov. Dĺžka predstavenia: 120 min.

Vstup na predstavenie: do 20:30 hod. Po začatí predstavenia nie je možné vstupné vrátiť alebo reklamovať. V prípade zľavnenej vstupenky je potrebné preukázať sa príslušným preukazom pri vstupe na podujatie.


PODMIENKY:

  • Predstavenie môže začať a aj prebiehať počas nepriaznivého počasia (napr. v daždi), a to v prípade, ak usporiadateľ a / alebo divadelný súbor akceptuje poveternostné podmienky.
  • V prípade, že v čase začiatku predstavenia prší, usporiadateľ si vyhradzuje právo začiatok predstavenia posunúť.
  • Predstavenie môže byť prerušené (aj opakovane) a potom opäť pokračovať.
  • O zrušení predstavenia sa rozhoduje až v čase plánovaného začiatku predstavenia – t.j. o 20:30.

ODPORÚČANIA:

Počas predstavenia nie je možné používať dáždniky, z dôvodu obmedzenia viditeľnosti. V takomto prípade odporúčame odev a obuv prispôsobiť počasiu a využiť pršiplášte, nepremokavú obuv a pod. V súvislosti s COVID-19 sú návštevníci povinní dodržiavať aktuálne opatrenia ÚVZ SR.

Bratislavské divadelné noci / Podivuhodné hodiny literatúry Hany a Matúša

Buy tickets
Múzeum mesta Bratislavy, Bratislava

1, Radničná 577, 811 01 Bratislava-Staré Mesto, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Túlavé divadlo
V. Clementisa 16, 91701 Trnava, Slovakia

Company ID: 36085707

N/A

Comments