;

Výstava Alfons Mucha: Kvetinové svety

Tickets for Výstava Alfons Mucha: Kvetinové svety.

Výstava Alfons Mucha Kvetinové svety, bude prebiehať v termíne 10.5. – 31.10.2023 v novovytvorenej výstavnej sieni priamo v srdci kúpeľného ostrova v budove Napoleon II. 


Výstava bude pre verejnosť otvorená každý deň okrem pondelka v čase 11:00-19:00 hod.


Výstava Alfons Mucha Kvetinové svety predstaví na 4 miestach spolu 118 diel Alfonsa Muchu, ktoré doplnia fotografie fasád secesných domov profesora Petra Schuberta ako ďalší dôkaz inšpirácie tvorby Alfonsa Muchu.


Alfons Maria Mucha (1860 – 1939), český maliar, grafik a návrhár, najvýznamnejšia česká maliarska osobnosť európskej secesie a jedna z určujúcich osobností českého maliarstva. Majster secesného štýlu Mucha navštívil Piešťany v čase, keď už bol známym maliarom. Do slávnych kúpeľov, kde sa schádzala smotánka z celého sveta, prišiel Alfons Mucha oddychovať. Počas ozdravného pobytu tu aj pracoval. Práve v Piešťanoch vznikli skice k jeho dielu Slovanská epopeja z dejín Slovanov. Alfons Mucha chodil do Piešťan opakovane a rád.


*Výstavu organizuje Nadace Mucha na čele s predsedom správnej rady Johnom Muchom, vnukom Alfonsa Muchu a Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a.s., ktoré sú súčasťou skupiny Ensana Health Spa Hotels.

Partneri projektu: Trnavský samosprávny kraj, Mesto Piešťany, Balneologické múzeum Imricha Wintera, Krajská inovačná a rozvojová agentúra, Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj, Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany, Respect Slovakia, Mitsubishi Electric, Classic Coffee Piešťany.

Výstava Alfons Mucha: Kvetinové svety

Buy tickets
Kúpeľný dom Napoleon, Piešťany

8, Kúpeľný ostrov 3593, 921 01 Piešťany-Kúpeľný ostrov, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

SLOVENSKÉ LIEČEBNÉ KÚPELE PIEŠŤANY, A.S.
Winterova 29, 92129 Piešťany, Slovakia

Company ID: 34144790
Tax ID: 2020389668
VAT ID: SK2020389668

Comments