;

Druhá kvantová revolúcia

Tickets for Druhá kvantová revolúcia.

Popularizačno-vedecká prednáška prof. Vladimíra Bužeka

Kvantová mechanika, od svojho zrodu, neustále fascinovala vedcov i laikov svojou záhadnou povahou a revolučnými dôsledkami. Druhá kvantová revolúcia označuje novú éru výskumu a technologického pokroku, ktorá otvára dvere k novým možnostiam a výzvam pre celý rad disciplín. Prednáška prof. Bužeka sa zameriava na objavovanie základov druhej kvantovej revolúcie a na to, ako ovplyvní našu budúcnosť.

V prednáške okrem iného odprezentuje hlavné technologické a teoretické inovácie, ktoré definujú tento nový vývoj a ktoré majú potenciál zmeniť našu predstavu o výpočtoch, komunikácii, a dokonca aj o realite samotnej. Objasní aj otázku toho, ako sa tieto nové technológie a teórie dotknú najrôznejších odvetví, vrátane informačných technológií, medicíny, a materiálových vied.

Vývoj druhej kvantovej revolúcie predstavuje jedinečnú príležitosť pre objavovanie nových hraníc vedy a technológie. Táto prednáška vás pozýva na cestu poznania a diskusie o tom, ako bude táto revolúcia formovať našu budúcnosť a aké budú jej dôsledky pre spoločnosť ako celok.


Vstupné: 4 EUR

Študenti, seniori a ZŤP vstup zdarma.


Projekt skQCI je financovaný Európskou úniou z programu DIGITAL a programu NextGenerationEU z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti SR.

Druhá kvantová revolúcia

Location
Registration
Kácéčko, Bratislava

Kamenné Námestie 1/a, 811 06 Bratislava, Slovakia

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

QUTE.sk - Národné centrum pre kvantové technológie
Dúbravská cesta 9, 84104 Bratislava, Slovakia

Company ID: 54255422
Tax ID: 2121647792

Comments