;

20 mierových km okolo Spišského hradu

Tickets for 20 mierových km okolo Spišského hradu.

Začalo to v tej dobe obľúbenými večernými behmi ulicami mesta Spišské Podhradie. Po piatich rokoch organizovania týchto behov sme sa rozhodli skúsiť aj polmaratón na cestách okolo Spišského hradu . Zakladateľom bol Michal Barbuščák , vtedy predseda masovobranných športov pri Zväzarme. Pri zrode podujatia boli Mudr. Jozef Hlaváč , ing.Ján Zelený , Jozef Zboran , ing. Ján Drevený a celá partia z MBŠ Spišské Podhradie.Pri prvom štarte bolo 16 pretekárov , z toho štyria štartovali pre oneskorený príchod o 10 minút neskôr , keďže si predtým zabehli majstrovstvá okresu na 6 km v Krompachoch.Po 15 rokoch , kedy vznikol aj bradatý rekord Oresta Babjaka 1.12.11 hod,štartovali aj cyklisti , reprezentanti prešiel pretek pod gesciu mesta , ktoré ho skoro rutinne umrtvilo , ked boli dôležitejší organizátori a nie pretekári. Po 25 ročníkoch znovu zachránili beh starí organizátori pred úplným koncom . Ešte že sa našlo zopár rozhľadených ľudí a podujatie znovu začalo naberať dych. Pretek sa každoročne beží opačným smerom , má 22 800m , povrch asfalt , 4 občerstvovacie stanice , prekrásna scenéria a pohľady na Spišský hrad z každej strany, tvoria popri behu , nezabudnuteľné zážitky a spomienky. Od 28. Ročníka je tu aj 10 km trať pre menej náročných .A čoraz viacej pretekárov, a aj zo Spišského Podhradia to využíva. V jubilejnom 30 ročníku vylepšil traťový rekord Keňan Wycliff , ktorý dobehol v rovnakom čase , ako nevidiaci bežec na 10 km trati Jozef Broda a to za 1.10.30 hod. Sprievodné kultúrne podujatia sú súčasťou behu a vyhlásenia výsledkov. Od 31.ročníka v roku 2014 preberá riadiace žezlo zástupca primátora p.Michal Kapusta . Malo by to byť zárukou nového života behu , nových myšlienok , a nám zostáva iba popriať veľa zdaru a šťastia pri rozvíjaní tohto fantastického behu.

Ceny : Finančné , vecné a naturálne + tričko pre bežca. 10 cien losovaním
Prémia : Za prekonanie traťového rekordu : 333 . euro / 1, 10, 30 hod.