;

EŠTE JEDEN ZÁZRAK

Bratislavské divadelné noci 2020

Tickets for EŠTE JEDEN ZÁZRAK.

(komédia z prostredia historickej Bratislavy)

Autorská hra Ešte jeden zázrak je správa o slovenskej krajine a o všetkom, čo jej roky patrilo ešte pred tým, než skutočnou slovenskou krajinou bola. Vo výpravnej inscenácii s pesničkami vás za jednej temnej noci zavedieme do kraja niekde za Viedňou, ktorý je síce teraz zvaný Hornými Uhrami, raz však bude aj Slovenskom. V predvečer kráľovskej korunovácie tu blúdi španielsky kráľovský agent s tajným poslaním, mladá a zmätená slovenská deva, manžel budúcej cisárovnej s krízou stredného veku, a predovšetkým sama budúca cisárovná. Okolo nich sa objavuje všade prítomný slovenský ľud, ktorý sa na seba – vtedy aj dnes – až príliš podobá. Hra čerpajúca námet z historickej predlohy Chrliči zázrakov rozpráva príbeh dávno zabudnutej legendy o tom, že kto v noci pred korunováciou v dóme sv. Martina vysloví prianie, tomu ho musia do úsvitu duchovia chrámu splniť. 

Autor a réžia: Jakub Nvota / Scéna a kostýmy: Nataša Štefunková / Hudba: Kamil Mikulčík / Produkcia: Jana Suraová / Účinkujú: Štefan Martinovič, Lucia Hurajová / Daniela Šencová, Štefan Richtárech, Adela Mojžišová, Zuzana Kyzeková, Jakub Ružička, Radovan Hudec. Premiéra: 11.7.2019

Partneri projektu: Múzeum mesta Bratislavy, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, Bratislava Toutrist Board, Kaviareň Radnička, Túlavé divadlo, Mana s.r.o. a Fond na podporu umenia. 

Vhodné pre divákov od 12 rokov. Dĺžka predstavenia: 1 hod., 30 min. bez prestávky.

Vstup na predstavenie: do 20:30 hod. Po začatí predstavenia nie je možné vstupné vrátiť alebo reklamovať. V prípade zľavnenej vstupenky je potrebné preukázať sa príslušným preukazom pri vstupe na podujatie.

 

O PROJEKTE BRATISLAVSKÉ DIVADELNÉ NOCI

Dramaturgia druhého ročníka podujatia je zostavená z predstavení od renomovaných inscenátorov tvoriacich v žánri pouličného divadla, ktoré budete mať možnosť vzhliadnuť v jedinečnej atmosfére na nádvorí Starej radnice priamo pod holým nebom. Hlavná téma projektu reflektuje Bratislavu a jej spoločnosť v rôznych obdobiach a z rozmanitých perspektív - z hľadiska multikulturalizmu, migrácie, turizmu, historických literárnych námetov, udalostí, ale aj aktuálnej spoločensko – ekonomickej situácie.

Miesto konania: Nádvorie Starej radnice Múzea mesta Bratislavy - Radničná 1 / Termín: 5. – 23. august 2020 / Čas: 20:30

PODMIENKY:

  • Predstavenie môže začať a aj prebiehať počas nepriaznivého počasia (napr. v daždi), a to v prípade, ak usporiadateľ a / alebo divadelný súbor akceptuje poveternostné podmienky.
  • V prípade, že v čase začiatku predstavenia prší, usporiadateľ si vyhradzuje právo začiatok predstavenia posunúť.
  • Predstavenie môže byť prerušené (aj opakovane) a potom opäť pokračovať.
  • O zrušení predstavenia sa rozhoduje až v čase plánovaného začiatku predstavenia – t.j. o 20:30.

ODPORÚČANIA:

Počas predstavenia nie je možné používať dáždniky, z dôvodu obmedzenia viditeľnosti. V takomto prípade odporúčame odev a obuv prispôsobiť počasiu a využiť pršiplášte, nepremokavú obuv a pod. V súvislosti s COVID-19 sú návštevníci povinní dodržiavať aktuálne opatrenia ÚVZ SR, nosiť rúško, alebo ochranu tváre a pri vstupe použiť dezinfekciu rúk.

EŠTE JEDEN ZÁZRAK

Bratislavské divadelné noci 2020
Buy tickets
Múzeum mesta Bratislavy

Radničná ul. č. 1, 815 18 Bratislava, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Túlavé divadlo
V. Clementisa 16, 91701 Trnava, Slovakia

Company ID: 36085707

N/A

Partners

We'd like to thank our partners for helping us with the event

Comments