;

DON QUIJOTE

Bratislavské divadelné noci 2020

Tickets for DON QUIJOTE.

(komédia o sebapoznávaní)

Známy svetový titul, autorsky spracovaný na motívy slávneho španielskeho románu od M. de Cervantesa. V tragikomédií sa dozviete všetko podstatné o putovaní chudobného zabudnutého muža Alfonsa Quijana, ktorý sa však vo svojej hlave a na vrchole bláznivého poblúznenia stáva pre svet tým najskvelejším rytierom Donom Quijotom. Tvorcovia v tejto inscenácii s dávkou humoru a irónie otvárajú tému sebapoznávania, a prostredníctvom „divadla na divadle“ interpretujú známy námet na scéne.

Autor a réžia: Jakub Nvota / Scéna: Tom Ciller / Produkcia: Jana Suraová / Účinkujú: Jakub Nvota, Kamil Žiška. Premiéra: 10.7.2019

Partneri projektu: Múzeum mesta Bratislavy, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, Bratislava Toutrist Board, Kaviareň Radnička, Túlavé divadlo, Mana s.r.o. a Fond na podporu umenia. 

Vhodné pre divákov od 12 rokov.

Dĺžka predstavenia: 1 hod., 30 min. bez prestávky.

Vstup na predstavenie: do 20:30 hod.

Po začatí predstavenia nie je možné vstupné vrátiť alebo reklamovať.

V prípade zľavnenej vstupenky je potrebné preukázať sa príslušným preukazom pri vstupe na podujatie.

 

O PROJEKTE BRATISLAVSKÉ DIVADELNÉ NOCI

Dramaturgia druhého ročníka podujatia je zostavená z predstavení od renomovaných inscenátorov tvoriacich v žánri pouličného divadla, ktoré budete mať možnosť vzhliadnuť v jedinečnej atmosfére na nádvorí Starej radnice priamo pod holým nebom. Hlavná téma projektu reflektuje Bratislavu a jej spoločnosť v rôznych obdobiach a z rozmanitých perspektív - z hľadiska multikulturalizmu, migrácie, turizmu, historických literárnych námetov, udalostí, ale aj aktuálnej spoločensko – ekonomickej situácie.

Miesto konania: Nádvorie Starej radnice Múzea mesta Bratislavy - Radničná 1 / Termín: 5. – 23. august 2020 / Čas: 20:30

PODMIENKY:

  • Predstavenie môže začať a aj prebiehať počas nepriaznivého počasia (napr. v daždi), a to v prípade, ak usporiadateľ a / alebo divadelný súbor akceptuje poveternostné podmienky.
  • V prípade, že v čase začiatku predstavenia prší, usporiadateľ si vyhradzuje právo začiatok predstavenia posunúť.
  • Predstavenie môže byť prerušené (aj opakovane) a potom opäť pokračovať.
  • O zrušení predstavenia sa rozhoduje až v čase plánovaného začiatku predstavenia – t.j. o 20:30.

ODPORÚČANIA:

Počas predstavenia nie je možné používať dáždniky, z dôvodu obmedzenia viditeľnosti. V takomto prípade odporúčame odev a obuv prispôsobiť počasiu a využiť pršiplášte, nepremokavú obuv a pod. V súvislosti s COVID-19 sú návštevníci povinní dodržiavať aktuálne opatrenia ÚVZ SR, nosiť rúško, alebo ochranu tváre a pri vstupe použiť dezinfekciu rúk.

DON QUIJOTE

Bratislavské divadelné noci 2020
Date
23. August 2020 20:30
Buy tickets
Múzeum mesta Bratislavy

Radničná ul. č. 1, 815 18 Bratislava, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Túlavé divadlo
V. Clementisa 16, 91701 Trnava, Slovakia

Company ID: 36085707

N/A

Partners

We'd like to thank our partners for helping us with the event

Comments