;

DON QUIJOTE

Bratislavské divadelné noci 2020

Tickets for DON QUIJOTE.

(komédia o sebapoznávaní)

Známy svetový titul, autorsky spracovaný na motívy slávneho španielskeho románu od M. de Cervantesa. V tragikomédií sa dozviete všetko podstatné o putovaní chudobného zabudnutého muža Alfonsa Quijana, ktorý sa však vo svojej hlave a na vrchole bláznivého poblúznenia stáva pre svet tým najskvelejším rytierom Donom Quijotom. Tvorcovia v tejto inscenácii s dávkou humoru a irónie otvárajú tému sebapoznávania, a prostredníctvom „divadla na divadle“ interpretujú známy námet na scéne.

Autor a réžia: Jakub Nvota / Scéna: Tom Ciller / Produkcia: Jana Suraová / Účinkujú: Jakub Nvota, Kamil Žiška. Premiéra: 10.7.2019

Partneri projektu: Múzeum mesta Bratislavy, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, Bratislava Toutrist Board, Kaviareň Radnička, Túlavé divadlo, Mana s.r.o. a Fond na podporu umenia. 

Vhodné pre divákov od 12 rokov.

Dĺžka predstavenia: 1 hod., 30 min. bez prestávky.

Vstup na predstavenie: do 20:30 hod.

Po začatí predstavenia nie je možné vstupné vrátiť alebo reklamovať.

V prípade zľavnenej vstupenky je potrebné preukázať sa príslušným preukazom pri vstupe na podujatie.

 

O PROJEKTE BRATISLAVSKÉ DIVADELNÉ NOCI

Dramaturgia druhého ročníka podujatia je zostavená z predstavení od renomovaných inscenátorov tvoriacich v žánri pouličného divadla, ktoré budete mať možnosť vzhliadnuť v jedinečnej atmosfére na nádvorí Starej radnice priamo pod holým nebom. Hlavná téma projektu reflektuje Bratislavu a jej spoločnosť v rôznych obdobiach a z rozmanitých perspektív - z hľadiska multikulturalizmu, migrácie, turizmu, historických literárnych námetov, udalostí, ale aj aktuálnej spoločensko – ekonomickej situácie.

Miesto konania: Nádvorie Starej radnice Múzea mesta Bratislavy - Radničná 1 / Termín: 5. – 23. august 2020 / Čas: 20:30

PODMIENKY:

  • Predstavenie môže začať a aj prebiehať počas nepriaznivého počasia (napr. v daždi), a to v prípade, ak usporiadateľ a / alebo divadelný súbor akceptuje poveternostné podmienky.
  • V prípade, že v čase začiatku predstavenia prší, usporiadateľ si vyhradzuje právo začiatok predstavenia posunúť.
  • Predstavenie môže byť prerušené (aj opakovane) a potom opäť pokračovať.
  • O zrušení predstavenia sa rozhoduje až v čase plánovaného začiatku predstavenia – t.j. o 20:30.

ODPORÚČANIA:

Počas predstavenia nie je možné používať dáždniky, z dôvodu obmedzenia viditeľnosti. V takomto prípade odporúčame odev a obuv prispôsobiť počasiu a využiť pršiplášte, nepremokavú obuv a pod. V súvislosti s COVID-19 sú návštevníci povinní dodržiavať aktuálne opatrenia ÚVZ SR, nosiť rúško, alebo ochranu tváre a pri vstupe použiť dezinfekciu rúk.

DON QUIJOTE

Bratislavské divadelné noci 2020
Buy tickets
Múzeum mesta Bratislavy

Radničná ul. č. 1, 815 18 Bratislava, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Túlavé divadlo
V. Clementisa 16, 91701 Trnava, Slovakia

Company ID: 36085707

N/A

Partners

We'd like to thank our partners for helping us with the event

Comments