;

Diana Khwaja: Dile man

15. ročník festivalu [fjúžn]

Tickets for Diana Khwaja: Dile man.

Viac informácii nájdete na evente na Facebooku.

🎭 Autorská monodráma študentky herectva Diany Khwaja s názvom Dile man rozpráva pravdivý príbeh o živote jej tety, ktorá sa volá Lina.

Ako utláčaná žena odchádza z krajiny, ktorú miluje. Keď sa zaľúbi a myslí si, že už má šťastie na dosah, začne jej život upadať do stereotypu ženy, ktorá je nútená tolerovať samotu a neveru svojho muža. Je uväznená v kultúrnych definíciách toho ,,čo má žena znášať". Nepoddáva sa spoločenskej domnienke, že nerobí svojho muža šťastným a hľadá v sebe ženskosť, vábi svojho muža, aby ho získala opäť len pre seba.

Neprebieha to však podľa jej plánov, keď zistí, že čaká dieťa nepovinná sa vydať za muža, do ktorého sa zamilovala. Žena uväznená vo vzťahu, kde sa jej nedostáva lásky, opatery, rešpektu na úteku pred niečím, za čo môže len "osud" , alebo skôr geografické súradnice jej narodenia.

"Veď v žilách mi prúdi krv, vám niečo iné?" Kričí Lina do publika, ku ktorému sa prihovára, aby odpovedala na otázku, prečo chce prísť žiť do tejto krajiny.

🙋🏻‍♀️ DIANA KHWAJA študuje herectvo na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Vo svojom voľnom ale aj pracovnom čase naplno spoznáva každej kultúry, s ktorou sa denne stretne, či už vo forme spevu, divadla, tanca alebo písania príbehov.

Kapacita prechádzky je limitovaná.

Odoslaním prihlasovacieho formuláru nám dávate súhlas s použitím vami uvedených údajov. Od 25. mája 2018 vstúpilo do platnosti nové nariadenie Európskej únie, ktoré upravuje ochranu osobných údajov (GDPR). Na ich základe je potrebné, aby ste vyjadrili súhlas s evidenciou vami poskytnutých údajov a súhlas so zasielaním informácií o našich aktivitách e-mailom. Chceme vás ubezpečiť, že vaše údaje sú u nás v bezpečí tak, aby ich správa bola v súlade s novým nariadením EÚ. Vaše údaje neposkytujeme tretím stranám. Nadácia Milana Šimečku používa vašu e-mailovú adresu výlučne na komunikáciu ohľadom pripravovaného podujatia. Odoslaním prihlasovacieho formuláru nám dávate súhlas s použitím vami uvedených údajov.

Diana Khwaja: Dile man

15. ročník festivalu [fjúžn]
Registration
Nová Cvernovka

Račianska 1575/78, 831 02 Bratislava, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Nadácia Milana Šimečku
Svoradova 747/5, Bratislava 81103, Slovakia

Company ID: 17314178
Tax ID: 2020832022

N/A

Comments