;

Ešte jeden zázrak

Tickets for Ešte jeden zázrak.

Open- air podujatie Bratislavské divadelné noci vznikli v roku 2019, s cieľom aktivovať verejný priestor a sprostredkovať umelecký, spoločenský a intelektuálny zážitok aj počas leta. Dramaturgia podujatia je zameraná na historické prieniky a udalosti spojené s Bratislavou a jej spoločnosťou z hľadiska multikulturalizmu, migrácie, turizmu, literárnych námetov a historických udalostí. Program 3. ročníka je zložený zo štyroch autorských hier Túlavého divadla.

Ešte jeden zázrak

(komédia z prostredia historickej Bratislavy)

Hrajú: L. Hurajová / D. Šencová, Z. Kyzeková, A. Mojžišová, R. Hudec, Š. Martinovič, Š. Richtárech, J. Ružička

Autorská hra Ešte jeden zázrak je správa o slovenskej krajine a o všetkom, čo jej roky patrilo ešte pred tým, než skutočnou slovenskou krajinou bola. Vo výpravnej inscenácii s pesničkami vás za jednej temnej noci zavedieme do kraja niekde za Viedňou, ktorý je síce teraz zvaný Hornými Uhrami, raz však bude aj Slovenskom. V predvečer kráľovskej korunovácie tu blúdi španielsky kráľovský agent s tajným poslaním, mladá a zmätená slovenská deva, manžel budúcej cisárovnej s krízou stredného veku, a predovšetkým sama budúca cisárovná. Okolo nich sa objavuje všade prítomný slovenský ľud, ktorý sa na seba – vtedy aj dnes – až príliš podobá. Hra čerpajúca námet z historickej predlohy Chrliči zázrakov rozpráva príbeh dávno zabudnutej legendy o tom, že kto v noci pred korunováciou v dóme sv. Martina vysloví prianie, tomu ho musia do úsvitu duchovia chrámu splniť.

Vhodné pre divákov od 12 rokov. Dĺžka predstavenia: 1 hod., 30 min. bez prestávky.

Vstup na predstavenie: do 20:30 hod. Po začatí predstavenia nie je možné vstupné vrátiť alebo reklamovať. V prípade zľavnenej vstupenky je potrebné preukázať sa príslušným preukazom pri vstupe na podujatie.


PODMIENKY:

  • Predstavenie môže začať a aj prebiehať počas nepriaznivého počasia (napr. v daždi), a to v prípade, ak usporiadateľ a / alebo divadelný súbor akceptuje poveternostné podmienky.
  • V prípade, že v čase začiatku predstavenia prší, usporiadateľ si vyhradzuje právo začiatok predstavenia posunúť.
  • Predstavenie môže byť prerušené (aj opakovane) a potom opäť pokračovať.
  • O zrušení predstavenia sa rozhoduje až v čase plánovaného začiatku predstavenia – t.j. o 20:30.

ODPORÚČANIA:

Počas predstavenia nie je možné používať dáždniky, z dôvodu obmedzenia viditeľnosti. V takomto prípade odporúčame odev a obuv prispôsobiť počasiu a využiť pršiplášte, nepremokavú obuv a pod. V súvislosti s COVID-19 sú návštevníci povinní dodržiavať aktuálne opatrenia ÚVZ SR, nosiť rúško, alebo ochranu tváre a pri vstupe použiť dezinfekciu rúk.

Ešte jeden zázrak

Buy tickets
Múzeum mesta Bratislava,

Radničná ul. č. 1, 815 18 Bratislava, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Túlavé divadlo
V. Clementisa 16, 91701 Trnava, Slovakia

Company ID: 36085707

N/A

Comments