;

Štvrtá Tretina

Tickets for Štvrtá Tretina.

Open- air podujatie Bratislavské divadelné noci vznikli v roku 2019, s cieľom aktivovať verejný priestor a sprostredkovať umelecký, spoločenský a intelektuálny zážitok aj počas leta. Dramaturgia podujatia je zameraná na historické prieniky a udalosti spojené s Bratislavou a jej spoločnosťou z hľadiska multikulturalizmu, migrácie, turizmu, literárnych námetov a historických udalostí. Program 3. ročníka je zložený zo štyroch autorských hier Túlavého divadla.

O predstavení.

Autorská tvorba Jakuba Nvotu a KamilaŽišku tvorí základ poetiky Túlavého divadla a bola mnoho krát aj ocenená. Dialógy, ktoré vytvárajú, zároveň spájajú do tvaru kabaretných predstavení, v ktorých rozhovor či skeč - strieda pieseň. Je tomu tak aj v prípade ich „Štvrtej tretiny“. Tá je kabaretným predstavením s piatimi obrazmi a piatimi piesňami inšpirovaná netypickou, ale o to viac nepreskúmanou témou pre divadlo – témou športu. Čo už môžu dvaja komici vedieť o športe?

"-V dnešnej postfaktickej dobe vraj už nie je pravda nikde – okrem športových výsledkov... alebo sa dajú aj tie relativizovať?! Jedno mužstvo tvrdí, že to bolo 4:3, druhé naznačuje, že ide o hoax a súperov výmysel.

- A nie sú dejiny len metafory športových disciplín?

-Čo by sa stalo, keby sa NHL presunula na Oravu?

-Nie je puk v skutočnosti malá čierna diera?

-Čo sa stane, keď sa v časoch meniacej sa klímy roztopí všetok ľad?!

-A čo na to Šatan a Jágr?

-Dajú sa hry W. Shakespeara hrať ako hokej?" (J. Nvota, K. Žiška)

Účinkujú: Jakub Nvota, Kamil Žiška


Vhodné pre divákov od 12 rokov. Dĺžka predstavenia: 1 hod., 30 min. bez prestávky.

Vstup na predstavenie: do 20:30 hod. Po začatí predstavenia nie je možné vstupné vrátiť alebo reklamovať. V prípade zľavnenej vstupenky je potrebné preukázať sa príslušným preukazom pri vstupe na podujatie.


PODMIENKY:

  • Predstavenie môže začať a aj prebiehať počas nepriaznivého počasia (napr. v daždi), a to v prípade, ak usporiadateľ a / alebo divadelný súbor akceptuje poveternostné podmienky.
  • V prípade, že v čase začiatku predstavenia prší, usporiadateľ si vyhradzuje právo začiatok predstavenia posunúť.
  • Predstavenie môže byť prerušené (aj opakovane) a potom opäť pokračovať.
  • O zrušení predstavenia sa rozhoduje až v čase plánovaného začiatku predstavenia – t.j. o 20:30.

ODPORÚČANIA:

Počas predstavenia nie je možné používať dáždniky, z dôvodu obmedzenia viditeľnosti. V takomto prípade odporúčame odev a obuv prispôsobiť počasiu a využiť pršiplášte, nepremokavú obuv a pod. V súvislosti s COVID-19 sú návštevníci povinní dodržiavať aktuálne opatrenia ÚVZ SR, nosiť rúško, alebo ochranu tváre a pri vstupe použiť dezinfekciu rúk.

Štvrtá Tretina

Buy tickets
Múzeum mesta Bratislavy

Radničná ul. č. 1, 815 18 Bratislava, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Túlavé divadlo
V. Clementisa 16, 91701 Trnava, Slovakia

Company ID: 36085707

N/A

Comments