;

BLUE MONDAY v SPILKE - Jakub Ursiny, Teatro Fatal

Tickets for BLUE MONDAY v SPILKE - Jakub Ursiny, Teatro Fatal.

Pozývame vás na koncert Jakub Ursiny, Teatro Fatal, ktorý sa odohrá v našich priestoroch SPILKY.

Album Kolmica Teatro Fatal má 7 skladieb. Strieda energické, živelné polohy s tými pokojnejšími, miestami až intímnymi, v ktorých sa Jakub prihovára subjektom skladieb, poslucháčovi, či sebe v sureálne ladených textoch Ondreja Štefánika.
Mladý, no ostrieľaný Tomáš Michalčák dostáva priestor v podobe gitarových či „synťákových“ sól a aranžmánov, ktoré trefne eskalujú skladby a veľmi funkčne dofarbujú ich atmosféru. V skladbe Otváraš dvere dostáva priestor saxofón v podaní Lenky Molčányiovej a jej nádherného sóla. Rovnako sólo na trubku Mateja Korbeliča v skladbe Čo mu iné ostáva tvorí zvláštny predel uprostred platne. Funkčná rytmika Mariána Slávku dodáva skladbám ešte originálnejší rukopis. Okrem tradičného miestami “dežovského” Jakubovho prejavu sa objavujú aj nové spevácke polohy podfarbené istou teatrálnosťou, čo zodpovedá konceptu.
Zvukovo veľmi rôznorodý album určite poteší aj fanúšikov staršieho zvuku, no vďaka producentskej práci Tomáša Michalčáka a Tomáša Lobba ho posúva zároveň do prítomnosti, a preto pôsobí vyvážene a osviežujúco. Miestami zľahka experimentálny, Kolmica má všetky predpoklady zaradiť sa medzi zvukovo najpestrejšie nahrávky tohto roku.
V súčasnom koncertnom programe zaznejú staršie skladby, ako aj celý nový album a niekoľko skladieb z dielne Deža Ursinyho a Ivana Štrpku. Na bicie hrá v koncertnom programe Dominik Špuler, spoluhráč a priateľ pesničkarky Blanch a žiak Mariána Slávku.

BLUE MONDAY v SPILKE - Jakub Ursiny, Teatro Fatal

Buy tickets
Spilka beer & restaurant

Legionárska 8, 811 07 Bratislava-Staré Mesto, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

PivRest, s.r.o.
Nádražná 84B, 92041 Leopoldov, Slovakia

Company ID: 52854060
Tax ID: 2121167257
VAT ID: SK2121167257

N/A

Comments