;

Svätosť: (Ne)dosiahnuteľný ideál?

Tickets for Svätosť: (Ne)dosiahnuteľný ideál? .

Pozývame vás v sobotu 18.6.2022 o 20:00 na diskusiu Svätosť: (Ne)dosiahnuteľný ideál? o ceste k svätosti v rodinnom, verejnom a zasvätenom živote. Diskusia je organizovaná v rámci festivalu Bratislavské Hanusove dni 2022.

💭 Čo je to svätosť?
💭 Ako ju žiť?
💭 Ktorá cesta je najlepšia?

Podľa mnohých je svätosť nedosiahnuteľný ideál. Svätí sú vraj len tí, čo nikdy nehrešia a celý svoj život obetujú službe druhým. Keby to však bola pravda, Cirkev by asi nemala koho vyhlásiť sa svätého či blahoslaveného. Svätý Pavol nám na vlastnom príklade opisuje krehkosť kresťanskej identity, no zároveň dodáva, že sila sa dokonale prejavuje v slabosti. Bežní kresťania sú tiež ľuďmi tohto sveta. Chcú byť šťastní, úspešní a zabezpečení, hoci by im pozemské dobrá mali slúžiť najmä ako prostriedok k večnému dobru.

Je možné, aby svätosť nebola iba patetická fráza? Mali by sme sa o ňu usilovať už tu na zemi? Ak áno, čo to presne znamená pre rodinný, verejný či zasvätený život? Na tieto a podobné témy sa budú spolu rozprávať manželia Imre a Kathleen von Habsburg a dominikánsky rehoľník Fr. Gregory Pine.

Toto podujatie bude simultánne tlmočené do slovenského jazyka.

Viac informácií o podujatí nájdete na: https://hanusovedni.sk/sk/bhd/events/315/sv%C3%A4tos%C5%A5-nedosiahnute%C4%BEn%C3%BD-ide%C3%A1l/

Celý program festivalu Bratislavské Hanusove dni 2022 nájdete tu: https://hanusovedni.sk/sk/bhd/program/.

Tešíme sa na Vás!

Svätosť: (Ne)dosiahnuteľný ideál?

Registration
Pálffyho Záhrada, Bratislava

Zámocká 7074/32, 811 01 Bratislava-Staré Mesto, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Spoločenstvo Ladislava Hanusa
Pavlovova 20, 82108 Bratislava, Slovakia

Company ID: 31817904

Comments