;

Ako žiť odvážne a sebavedome

Tickets for Ako žiť odvážne a sebavedome .

Pozývame vás v piatok 17.6.2022 o 17:30 na prednášku mladého dominikánskeho teológa o cnosti rozumnosti ako kľúču k šťastnému životu. Prednáška je organizovaná v rámci festivalu Bratislavské Hanusove dni 2022.

💭 Čo to je rozumnosť (lat. prudentia) a prečo je nevyhnutná pre šťastný život?
💭 Ako sa rozhodovať sebavedome?
💭 Ako prežiť šťastný život?

Všetci hľadáme odpovede, ako konať a žiť, aby sme boli naplnení a šťastní. Azda neexistuje dôležitejšia a praktickejšia otázka. Odpovede na ňu sa však líšia. Najčastejšie sa hovorí, že treba byť verný sebe a konať tak, ako cítim. Ale je to pravda? Staroveká a stredoveká kresťanská múdrosť má inú a na prvý pohľad trochu suchopárnu odpoveď: vždy treba konať predovšetkým rozumne. Treba sa naučiť rozumnosti.

Gregory Pine, ktorý je vychádzajúcou hviezdou súčasnej dominikánskej teológie, bude vo svojej prednáške argumentovať, že rozumnosť (lat. prudentia) je najdôležitejšia cnosť potrebná pre naplnený a šťastný život aj v 21. storočí. Iba rozumný človek dokáže tvorivo využívať slobodu a nelipnúť na falošných istotách. Cnosť rozumnosti je tiež liekom na krehkosť identity, keďže umožňuje žiť odvážne a sebavedomo sa rozhodovať. Pine, známy aj z podcastu Pints with Aquinas, je vynikajúci rečník, ktorý dokáže pútavo a neraz aj vtipne priblížiť veľké filozofické a teologické pravdy aj neakademickému publiku, osobitne mladým ľuďom a študentom.

Viac informácií o podujatí nájdete na: https://hanusovedni.sk/sk/bhd/events/312/ako-%C5%BEi%C5%A5-odv%C3%A1%C5%BEne-a-sebavedomo/

Celý program festivalu Bratislavské Hanusove dni 2022 nájdete tu: https://hanusovedni.sk/sk/bhd/program/.

Tešíme sa na Vás!

Ako žiť odvážne a sebavedome

Registration
Pálffyho Záhrada, Bratislava

Zámocká 7074/32, 811 01 Bratislava-Staré Mesto, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Spoločenstvo Ladislava Hanusa
Pavlovova 20, 82108 Bratislava, Slovakia

Company ID: 31817904

Comments