;

Seminár PÁN PRSTEŇOV V KAŽDOM Z NÁS v Bratislave

Tickets for Seminár PÁN PRSTEŇOV V KAŽDOM Z NÁS v Bratislave.

Víkendový seminár venovaný Tolkienovej ságe „Pán prsteňov", jej podobnostiam s klasickou mytológiou a jej hodnote pre ľudské sebapoznávanie a vnútorný rast.

Seminár sa bude venovať týmto témam:

  • Kto bol J. R. R. Tolkien?
  • Symbolické paralely medzi „Pánom prsteňov“ a hrdinskými mýtmi.
  • Filozofické myšlienky a zákonitosti života v diele.
  • Symbolika jednotlivých postáv z pohľadu klasickej filozofie aj modernej psychológie.

John Ronald Reuel Tolkien, anglický spisovateľ a jazykovedec, sa preslávil najmä svojím dielom „Pán Prsteňov", ktoré je zaraďované do žánru fantasy, avšak toto dielo má veľa spoločných prvkov s tradičnou mytológiou a sú v ňom použité mnohé nadčasové univerzálne symboly a filozofické myšlienky.

Na seminári sa pozrieme na mnohé symbolické prvky v jeho diele, ktoré sú zaujímavé z hľadiska mytologického, ale aj ľudského a filozofického. Psychologickým kľúčom nahliadneme prostredníctvom deja a postáv do vlastného vnútorného sveta a zoznámime sa so zákonitosťami, ktoré vládnu tak v prírode, ako aj v človeku. Sila priateľstva, statočnosti, schopnosti vytrvať v boji za svetlo, schopnosť stretnúť sa s vlastným tieňom, zmysel pre česť, nádej... tieto a aj iné témy budú predmetom nášho záujmu na seminári.

Prostredníctvom diela „Pán prsteňov“, v ktorom sa nachádza mnoho prvkov klasickej filozofie aj modernej psychológie budeme spoločne hľadať inšpirácie pre vlastný vnútorný rast a rozvoj.

Gildor: „Odvahu nájdeš na tých najmenej pravdepodobných miestach. Nestrácaj nádej.“  J. R. R. Tolkien, Pán Prsteňov: Spoločenstvo prsteňa
Gandalf: „Rozhodovať môžeme iba o tom, ako si budeme počínať v čase, ktorý nám bol daný.“ J. R. R. Tolkien, Pán Prsteňov: Spoločenstvo prsteňa

Dĺžka trvania seminára je 4 hodiny s dvoma prestávkami.

Počet účastníkov je obmedzený na 40 osôb.

Vstupné: 20 €, študenti a seniori 15 €. Predaj vstupeniek do piatka 11.11.2022 vrátane.

Miesto konania: Centrum Agathos, Osadná 15, Bratislava.

Seminár PÁN PRSTEŇOV V KAŽDOM Z NÁS v Bratislave

Buy tickets
Nová Akropolis, o.z., Bratislava

Osadná 266/15, 831 03 Bratislava-Nové Mesto, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Nová Akropolis, o. z.
Osadná 15, 83103 Bratislava, Slovakia

Company ID: 36067008
Tax ID: 2021543524

Comments