;

Workshop: Sila ilúzií / Bratislava

Tickets for Workshop: Sila ilúzií / Bratislava.

Prednáška, diskusia a praktické úlohy na témy: 

  • Filozofické poňatia skutočnosti a ilúzie.
  • Vnútorné a vonkajšie ilúzie.
  • Nebezpečenstvo manipulácie.
  • Ako cibriť úsudok a prekonať sebaklam.

Je všetko, čo zažívame, naozaj reálne? Kde je hranica medzi skutočnosťou a ilúziou? Aké faktory môžu vplývať na naše podvedomie a meniť naše vedomé rozhodnutia?

Problém ilúzie je prastarou filozofickou otázkou, s ktorou sa stretávame v textoch a príbehoch mnohých kultúr. Klasické rozprávky sú plné situácií, kedy hrdina podľahne ilúzii, nechá sa ňou viesť a zíde zo svojej cesty.

Čo môžeme urobiť pre to, aby sme rozpoznali skutočnosť od ilúzie? Ako sa brániť manipuláciám a zámernému ovplyvňovaniu nášho úsudku? Workshop „Sila ilúzií“ nás oboznámi s touto problematikou a spoločne budeme hľadať a skúšať si nástroje, ktoré človeku pomáhajú udržať bdelé a pozorné vedomie a úspešne preplávať nástrahami ilúzií.

„Všetky veci sú samy o sebe bez hodnoty a neutrálne. Až postoj človeka z nich robí protiklady, radosti alebo žalosti. Osamelosť nie je ani dobrá ani zlá, ani nepríjemná ani príjemná. Jeden prežíva osamelosť ako trápenie, iný ako vítaný predpoklad pre vlastné skúmanie a meditácie. Pre jedného je majetok najvyšším cieľom snaženia, pre iného záťaž. Okolnosti samé o sebe nikdy neutvárajú naše pocity, ale len náš postoj k týmto okolnostiam.“ Thorwald Dethlefsen

Dĺžka trvania: 2 hodiny s 1 prestávkou.

Počet účastníkov je obmedzený na 24 osôb.

Predaj vstupeniek do 1.2.2023 do 17:30. 

Vstupné 8 €, študenti, seniori a členovia 5 €.

Miesto konania: Centrum Agathos, Osadná 15, Bratislava.

Workshop: Sila ilúzií / Bratislava

Buy tickets
Nová Akropolis, o.z., Bratislava

Osadná 266/15, 831 03 Bratislava-Nové Mesto, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Nová Akropolis, o. z.
Osadná 15, 83103 Bratislava, Slovakia

Company ID: 36067008
Tax ID: 2021543524

Comments