;

Nipponfest & Hangukon 2023

Tickets for Nipponfest & Hangukon 2023.

Ceny lístkov

18 € - Dostupné do 20 Apríla
20 € Dostupné 21 Apríla až 19 Mája
22 € Dostupné 20 Mája
Deti do 6 rokov a ZŤP - vstup ZADARMO po preukázaní sa na vstupe.

Počas druhého kola predaja - 21 Apríla až 19 Mája - budú dostupné zľavové kódy - sledujte našich partnerov.

➡ Program + anotácie PDF 
➡ Program obrázok
➡ Mapa Festivalu

➡ Sociálne media a súťaže


Popis Festivalu

Nipponfest & Hangukon je spojený festival venujúci sa japonskej a kórejskej kultúre a pop-kultúre, ktorý chce zaujať širšie publikum, nielen skalných fanúšikov. Cieľom festivalu je prispieť k zvyšovaniu povedomia o Japonsku a Kórei a pochopeniu ich kultúry a tradícií. K tomuto cieľu pomáha bohatý program, v ktorom si každý návštevník nájde niečo čo ho zaujme.

Profesionálne prednášky na širokú škálu tém, ale aj rôzne workshopy, hry či súťaže približujú návštevníkom krásy týchto vzdialených krajín. Nielen ich zaujímavé miesta, bohatú históriu, kultúru a zvyklosti, ale aj preň typické pop kultúrne aspekty ako komiksy (manga), animáciu (anime),  populárnu hudbu (K-pop, J-pop/rock) alebo televízne seriály (K-drama) ľuďom priblížia prednášky a workshopy. Pre akčnejších ľudí so slabosťou pre adrenalín sú pripravené súťaže o zaujímavé ceny, ktorým dominujú Kpop Showcase (zmiešaná súťaž pre tanečníkov a spevákov) a Cosplay súťaže (súťaže zamerané na kostýmovú tvorbu a roleplay), v ktorých svoje nadanie prezentujú začiatočníci i ostrieľaní performeri.

Pre tých, ktorí dávajú prednosť skôr pokojným chvíľkam, bude k dispozícií kaviareň, čajovňa a rôzne ponuky jedál. V priestoroch bude tiež niekoľko predajných stánkov s japonskou a kórejskou tematikou od väčších i menších lokálnych predajcov.

Festivalový deň bude už tradične ukončený afterparty, ktorá sa bude niesť v japonsko-kórejskom duchu, no tentoraz v pozmenenej lokácii – historické centrum Bratislavy (Day & Night club).

➡ [Aftermovie] Nipponfest & Hangukon 2019

Celkovo sa môžete tešiť na

  • približne 20 odborných prednášok o Japonsku a Kórei od domácich i zahraničných hostí (Angry Albatros – česká ilustrátorka, výherkyňa tretieho miesta na Japan Manga Award 2022; Boseong Cho – kórejský čelista pôsobiaci v Slovenskej Filharmónii; Mgr. Miloš Procházka, PhD. – koreanista pôsobiaci na Univerzite Komenského ...)
  • tématické workshopy medzi, ktorými nebude chýbať napríklad kaligrafia (Seiko a Štefan Jakubáčovci; Sanghyun Shin – UK a King Sejong Institute Bratislava) či tanečný workshop (CKP – Czech-Korean Production)
  • súťaže – Cosplay/Original Costume/Last Minute Cosplay Battle (LMCB), Kpop Showcase, FestQuest (festvalový scavenger hunt)
  • vystúpenia (Japonské tradične divadlo Kjogen, šermiari – samurai – z Ganryu dojo)
  • stolové hry, pri ktorých si budete môcť oddýchnuť od prednášok a súťaži (v spolupráci s Gaming Guild)
  • skúšanie tradičných odevov (Kimono a Hanbok)
  • fotostánok (Wonderland studio) 
  • predajné stánky od lokálnych umelcov
  • After party „Nipponfest & Hangukon - AfterDARK“ v klube Day & Night v historickom centre Bratislavy
  • mnoho ďalšieho...

Tešíme sa na Vás v sobotu 20. mája 2023 v DK Zrkadlový háj v Bratislavskej Petržalke!

Nipponfest & Hangukon 2023

Buy tickets
DOM KULTÚRY ZRKADLOVÝ HÁJ BRATISLAVA, Rovniankova 3690/3, 851 02 Petržalka, Slovakia

Rovniankova 3690/3, 851 02 Petržalka, Slovakia

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

XAGNAM Občianske združenie
Ulica Ondreja Štefanka 3987/3, 85101 Bratislava-Petržalka, Slovakia

Company ID: 42133297
Tax ID: 2023378709
VAT ID: 42133297

N/A

Partners

We'd like to thank our partners for helping us with the event

Comments