;

KURNÍKŠOPA repríza

Tickets for KURNÍKŠOPA repríza.

DĹŽKA PREDSTAVENIA: 2 hod. + prestávka

ŽÁNER: záhorácka komédia

DEJ: do rodiny gazdu Matúša zavíta po dlhom čase muzikant Vašek kolega, člen kedysi jednej z najlepších cimbáloviek na Záhorí. Matúš, sám bývalý muzikant, sa od neho dozvie, že muzikanti, s ktorými kedysi hrával aj on, sa rozpadávajú a na konci mesiaca sa definitívne rozhodli skončiť. Matúš si spomenie na zvyk, ktorý pretrvával v ich kapele: „ak má niektorý z členov v rodine svadbu, ostatní chlapci mu na svadbe hrajú zadarmo“. Keď sa o tomto zvyku dozvie jeho žena, rozhodne sa, že musí do konca mesiaca vystrojiť svadbu svojej najstaršej dcére Jolane a využiť tak možnosť zadarmo mať k dispozícii jednu z najlepších kapiel a pomstiť sa tak svojej odvekej rivalke Božene.

Jolana sa však do vydávania nehrnie, preto Viera vymyslí plán, do ktorého zasvätí aj svoj-ho muža. Bez vedomia svojej dcéry napíšu za ňu inzerát do novín. Postupne prichádzajú jednotlivý pytači. Vašek, Jano a Ivan. Viera je naďalej rozhodnutá vydať svoju dcéru Jolanu za každú cenu. Avšak mladí to cítia inak. Všetkých odhalí Bo-žena, ktorá vymyslí plán, ktorý bude mať za následok spokojnosť všetkých zúčastnených a šťastný koniec.

A tak sa nakoniec plní Jolanino prianie, a milého, ktorého ľúbi, jej sama mama Viera s otcom Matúšom núkajú, ako ženícha.

KURNÍKŠOPA repríza

Venue sectors
Kultúrny dom, Zohor

Obchodná 3, 900 51 Zohor, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

ŠÁCHOR
Lábska 13, 90051 Zohor, Slovakia

Company ID: 42132258

Comments