;

BHD 16.6. | celovečerná vstupenka na piatok 16.6.

Tickets for BHD 16.6. | celovečerná vstupenka na piatok 16.6..

Pozývame Vás v piatok 16. 6. 2023 o 17:30, o 20:00 a o 22:00 na tri podnetné podujatia organizované v rámci festivalu Bratislavské Hanusove dni 2023. 

17:30 na diskusiu s tromi instagramerkami.

Nedávno sa riešilo, kde sú konzervatívne ženy vo verejnom priestore. Jednou z odpovedí môže byť - na Instagrame! Tri instagramerky známe (nielen) v kresťanských kruhoch budú hovoriť o svojich snoch, vzťahoch a životných zvratoch. Ako sa dá skĺbiť vlastné podnikanie s piatimi deťmi? Ako je možné napísať knihu popri malých deťoch? Prečo je dôležité sa neprestať starať o svoje telo aj s príchodom novorodenca? Dá sa neustále prinášať nový, krásny a pravdivý obsah a nevyhorieť pri tom? Témou festivalu sú „Konverzie“, preto nás budú zaujímať tri veľké obraty v ich živote - keď uverili v Boha, keď vstúpili do manželstva a keď sa stali mamami.

Viac informácií o podujatí nájdete na: https://hanusovedni.sk/sk/bhd/events/332/konzervativne-zeny/

20:00 na diskusiu  o potrebe a vhodnom spôsobe evanjelizácie.

Evanjelizácia je podľa učenia Cirkvi úlohou každého kresťana. Nezriedka však počuť výčitku, že katolíci sa evanjelizácii vyhýbajú a často ani svojim priateľom nepovedia, prečo je dôležité uveriť v Ježiša a žiť podľa jeho učenia. Mnohí neveriaci tak Cirkev vnímajú najmä cez jej učenie o sexuálnej morálke, ktoré však považujú za diskriminačné, najmä voči ľuďom menšinových sexuálnych identít. V diskusii chceme hľadať návod na to, ako efektívne a zrozumiteľne hlásať pravdu s láskou.

Viac informácií o podujatí nájdete na: https://hanusovedni.sk/sk/bhd/events/329/ako-obratit-svet/

O 22:00 v Galérii Statua na Intímny rozhovor o Bohu, vesmíre a konverziách.

Aká je reflexia cesty od člena hnutia fokoláre k liberálnemu kritikovi Cirkvi a naopak od novinárky pracujúcej v bulvárnom médiu k blogerke, ktorá píše o kráse viery a zmysluplnosti života v Cirkvi? Čaká nás otvorený, úprimný, srdečný (aj mierne polemický?) rozhovor o živote, viere a predsudkoch.

Viac informácií o podujatí nájdete na: https://hanusovedni.sk/sk/bhd/events/341/night-talks-katarina-sediva-a-tomas-hudak/

Celý program festivalu Bratislavské Hanusove dni 2023 nájdete tu: https://hanusovedni.sk/sk/bhd/program/.

Tešíme sa na Vás!

 

BHD 16.6. | celovečerná vstupenka na piatok 16.6.

Buy tickets
Pálffyho palác

Pálfiho palác, 811 01 Bratislava, Slovakia

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Spoločenstvo Ladislava Hanusa
Pavlovova 20, 82108 Bratislava, Slovakia

Company ID: 31817904

Partners

We'd like to thank our partners for helping us with the event

Comments