;

BHD 17.6. | celodenná vstupenka na paralelné podujatia v sobotu 17.6.

Tickets for BHD 17.6. | celodenná vstupenka na paralelné podujatia v sobotu 17.6..

Pozývame Vás v sobotu 17. 6. 2023 o 15:30, 17:30, 20:00 a 22:00 na štyri podnetné paralelné podujatia v Galérii Statua organizované v rámci festivalu Bratislavské Hanusove dni 2023. 

UPOZORNENIE: vstupenka nezahŕňa vstup na hlavné podujatia so Scottom Hahnom a Kimberly Hahnovou. Tento lístok nájdete tu: https://www.inviton.eu/e-14093/scott-kimberly-bratislavske-hanusove-dni-2023


Pozývame Vás o 15:30 na prednášku a rozhovor o tom, prečo (nielen) veriaci potrebuje filozofiu.

Filozofia je obskúrna, zložitá, nudná rozprava, ohýbanie slov, pohanská náhrada náboženstva... Alebo naopak, je jediným spôsobom, ako rozumieť realite, pomocníčkou a strážkyňou viery? Rozhovor s tomistickým filozofom Petrom Dvořákom o vzťahu filozofie a kresťanskej viery a o tom, či má filozofia čo ponúknuť pre lepší život.

Viac informácií o podujatí nájdete na: https://hanusovedni.sk/sk/bhd/events/337/platonova-jaskyna-zbytocne-filozofovanie/

Ďalej Vás pozývame o 17:30 na česko-slovenskú teologickú diskusiu o pápežovi, synode a Cirkvi ako takej.

Pápež František je 10 rokov na čele Cirkvi ako rímsky biskup. Pri svojom nástupe si predsavzal uskutočniť reformy v kúrii, decentralizovať Cirkev a napokon zmeniť komunikáciu v Cirkvi a Cirkvi k svetu. Ako sa mu jeho zámery nateraz podarili? Mnohí vidia jeho pontifikát ako potrebný nový vietor pre Cirkev, ako aggiornamento 2.0. Iní sa obávajú doktrinálnej nejasnosti pápežských dokumentov a výrokov a tiež zväčšujúcich sa rozkolov v Cirkvi (Amoris Laetitia, Tradicionis custodes, Nemecká synoda). Cieľom podujatia bude tieto dva pohľady preskúmať v poctivej česko-slovenskej teologickej diskusii.

Viac informácií o podujatí nájdete na: https://hanusovedni.sk/sk/bhd/events/345/papez-frantisek/

O 20:00 na autorské divadelné predstavenie a koncert v nezvyčajnom prevedení aj priestoroch. 

Simone Weilová ako operátorka výroby, dvaja anglickí džentlmeni pri partii šachu a naliehavé listy zo saharskej púšte. Tri miestnosti a svetlo na konci tunela. Autorské divadelné predstavenie o piatich známych konvertitoch. Príďte sa s nami prejsť po  galérii mysle tých, čo uverili. Po predstavení si pri vínku či pive môžete vypočuť piesne z albumu Dášy Žabenskej - jedno.tu a to všetko v  krásnych a málo poznaných priestoroch Galérie Statua.

Viac informácií o podujatí nájdete na: https://hanusovedni.sk/sk/bhd/events/346/rozum-cit-milost-a-jednotu/

O 22:00 na intímny rozhovor o Bohu, vesmíre a konverziách.

Dvaja odchovanci bratislavských saleziánov: podľa jedného je slovenský katolicizmus je na tom skvele, druhá to popiera a tvrdo Cirkev kritizuje z liberálno-progresívnych stanovísk. Čo vedie k prehĺbeniu viery a čo k jej strate? Čaká nás úprimný, otvorený a mierne polemický rozhovor o živote, viere, Cirkvi a spoločnosti.

Viac informácií o podujatí nájdete na: https://hanusovedni.sk/sk/bhd/events/342/night-talks-zkh/


Celý program festivalu Bratislavské Hanusove dni 2023 nájdete tu: https://hanusovedni.sk/sk/bhd/program/.

Tešíme sa na Vás!

BHD 17.6. | celodenná vstupenka na paralelné podujatia v sobotu 17.6.

Buy tickets
Pálffyho Palác na Zámockej ulici, Bratislava

Zámocká 47, 811 01 Bratislava-Staré Mesto, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Spoločenstvo Ladislava Hanusa
Pavlovova 20, 82108 Bratislava, Slovakia

Company ID: 31817904

Partners

We'd like to thank our partners for helping us with the event

Comments