;

Manuel Ronda, Tanečno: YOLT – You Only Live Twice

Tickets for Manuel Ronda, Tanečno: YOLT – You Only Live Twice.

Choreografia a réžia: Manuel Ronda 

Performancia: Miriam Budzáková, Silvia Sviteková, Matúš Szeghö, Andrej Štepita 

Hudba: Eva Sajanová

Svetlá, scéna, kostýmy: Dorota Volfová 

Ilustrácie: Manuel Ronda 

Vizuál: Matúš Szeghö 

Produkcia: Tanečno o.z.

Trvanie: 50 min

Trailer nie je, iba video: https://www.youtube.com/watch?v=xVDzrQXdcqs

 

Toto predstavenie fyzického divadla je reflexiou jednosmerného štrukturálneho systému, podľa ktorého sa spoločnosť orientuje. Poukazuje na jej paradoxnú morálku, mocenské hry a stratu orientácie, keď sa táto štruktúra stratí. Ingrediencie: - 2 performerky a 2 performeri - 35 štvorcov - 1 Eva - 1 Dorota - Kompozícia - Červená čiapočka - Trošku salsy - Hierarchia - Naľavo a napravo - Niečo špeciálne - Zmysel života


Manuel Ronda vyštudoval priemyselný dizajn na Univerzite Architektúry v Janove a Školu Moderného Tanečného Divadla v Amsterdame. Celosvetovo pôsobí ako tanečník, performer a herec - spolupracuje s významnými umelcami a zoskupeniami (UltimaVez/Wim Vandekeybus, Rootlesroots/Kapatenea-Fruček, Andre Gingras, Frederic Flamand, Tasya Krougovykh/Pussy Riot...), dramaturgicky asistuje choreografke Elene Fokine a pôsobí ako herec v detskom divadle Teatro del Piccione. Jeho sólo "El Gran Salto" malo premiéru v Tijuane, Mexiku v roku 2019 a momentálne celosvetovo túruje a súčasne vedie workshopy.


Občianske združenie Tanečno je združenie mladých ľudí pôsobiacich v oblasti umenia, kultúry a komunitného organizovania. Celoročné aktivity sa odvíjajú najmä od organizácie Oravského festivalu tanca a pohybu - Tanečno, ktorý má za sebou šesť úspešných ročníkov. Medzi zámery občianskeho združenia patrí rozvoj, vytváranie a zachovanie kultúrnych hodnôt a podpora vzdelávania v oblasti kultúry a umenia. Tieto zámery združenie napĺňa aj vytváraním celoročných umeleckých a edukačných aktivít najmä v oravskom regióne. Združenie pôsobí aj ako tvorcovský a performatívny kolektív (Passing/station, The urge grows, YOLT, Antrophos Anthem, Gentle man, Na hlásku, Be off...).

Manuel Ronda, Tanečno: YOLT – You Only Live Twice

Buy tickets
A4 – Priestor súčasnej kultúry, Bratislava

Karpatská 2, 811 05 Bratislava-Staré Mesto, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Asociácia Bratislava v pohybe o.z.
Šancova 43, 83104 Bratislava, Slovakia

Company ID: 36066079
Tax ID: 2021564886

Comments