;

Albert Schweitzer a úcta k životu / Bratislava

Tickets for Albert Schweitzer a úcta k životu / Bratislava.

Pozývame Vás na rozprávanie o Albertovi Schweitzerovi – osobnosti svetového významu, nositeľovi Nobelovej ceny za mier, lekárovi, filozofovi, teológovi, umelcovi, vedcovi, ktorého život a dielo môžu byť inšpiráciou pre každého z nás.. 

Pozrieme sa spoločne na témy:

  • Život, dielo a nadčasový odkaz Alberta Schweitzera.
  • Úcta k životu, tolerancia, jednota, ľudskosť a kultúra ako piliere celoživotného úsilia.
  • Etika ako jeden z kľúčových faktorov života.

V rámci histórie ľudstva sa stretávame s mnohými osobnosťami, ktoré sa prostredníctvom svojej filozofie, života a diela stali obrovskou inšpiráciou pre mnohých do dnešných čias.

Jednou z takýchto osobností je určite aj lekár, filozof, teológ, vedec, umelec, nositeľ Nobelovej ceny za mier, Albert Schweitzer. Pozrieme sa spoločne na jeho život, dielo, myšlienky a pohľady na život.

Stretneme sa s človekom, ktorý v súlade so svojou hlbokou etikou a láskou k ľuďom a k prírode založil a vybudoval – za mimoriadne ťažkých podmienok – nemocnicu v rovníkovej Afrike, venoval sa literárnej činnosti, hral krásne na organe, vyučoval, liečil, celý svoj život zasvätil druhým a tým ukázal možnosť riešenia jednej z najväčších „výziev“ v živote každého človeka – ako čo najlepšie žiť svoj život.

Zoznámime sa s osobnosťou, ktorá nám svojim životom ukázala, že ak chce človek prežiť zmysluplný, plnohodnotný a šťastný život, musí byť človekom hľadajúcim, mysliacim aj konajúcim, a to najmä v prospech ľudí vo svojom okolí, či už bližšom alebo – ako v jeho prípade – aj vzdialenejšom.

„Pravá etika začína tam, kde končia slová." Albert Schweitzer

Dĺžka trvania: 2 hodiny s prestávkou. Počet účastníkov je obmedzený na 30 osôb.

Prednášať bude p. Renáta Kopcová, dlhoročná lektorka Novej Akropolis, ktorá absolvovala program štúdia východnej a západnej filozofie, psychológie, etiky a symbolizmu. Vedie kurzy a prednášky v oblastiach filozofie, symbolizmu, starovekých kultúr, psychológie a zdravia.

Prihlásiť sa na prednášku je možné do pondelka 29.1.2024 vrátane prostredníctvom platformy InvitonV prípade akýchkoľvek technických alebo osobných problémov s prihlásením cez Inviton alebo platbou je možné prihlásiť sa e-mailom na info@akropolis.sk alebo telefonicky/SMS na 0904 403 791

Vstupné: základné 6 €; študenti a seniori 4 €.

Miesto konania: Centrum Agathos, Osadná 15, Bratislava.

Albert Schweitzer a úcta k životu / Bratislava

Buy tickets
Nová Akropolis, o.z., Bratislava

Osadná 266/15, 831 03 Bratislava-Nové Mesto, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Nová Akropolis, o. z.
Osadná 15, 83103 Bratislava, Slovakia

Company ID: 36067008
Tax ID: 2021543524

Comments