;

Sima Magušinová a Mila Medvedovska s kapelou - koncert

Tickets for Sima Magušinová a Mila Medvedovska s kapelou - koncert.

Vstupné je 19,- eur  

POD SPOLOČNÝM MODRÝM NEBOM A ŽLTÝM SLNKOM

Slovensko-ukrajinské stretnutie dvoch krásnych hlasov

Na smutné výročie vojny u našich susedov na Ukrajine Vám v spolupráci s Východným dištriktom Evanjelickej cirkvi AV na Slovensku prinášame spojenie slovenskej a ukrajinskej speváčky Simy Magušinovej a Mily Medvedovskej.

Sima Magušinová je slovenská speváčka a pesničkárka. Spievanie a tvorenie vníma nielen ako záľubu, ale aj ako poslanie a dar od Boha. Rada píše skladby nielen pre seba, ale aj pre iných, prípadne aj pre filmové alebo muzikálové projekty. Miluje hory, dobrú hudbu, klavír, kvety, ľudí a Toho, kto ich stvoril.

Mila Medvedovska je ukrajinská speváčka a pedagogička spevu, ktorá spolu s 10-ročnou dcérou opustila domov v meste Dnipro po ruskej invázii na Ukrajinu v marci 2022. Nevediac kam vlastne ide, našla útočisko v Bratislave na Slovensku. Napriek tomu, že po odchode z domu bola presvedčená, že už nikdy nenájde silu a chuť spievať, osud to chcel inak a nové inšpirácie a príležitosti našla práve u nás. Vďaka šťastným náhodám sa jej veľmi skoro po príchode podarilo nadviazať kontakty s lokálnou komunitou hudobníkov. Má za sebou vydanie prvého albumu a viacero duetov so známymi slovenskými spevákmi.

Práve pri nahrávaní spoločného duetu sa Sima s Milou zoznámili a spriatelili. Skladateľ a klavirista Daniel Špiner, ktorý obe umelkyne sprevádza a ktorý ich prepojil, prišiel s nápadom zhudobniť Otčenáš, jeden z najznámejších textov kresťanského sveta.

"Otčenáš s Milou nevnímam ako klasický duet a ani ako klasickú pieseň. Vnímam to hlavne ako modlitbu, ktorú spievame spolu ako dve ženy, ktoré sa modlia za seba, za tú druhú, ale aj za všetko, čo si nesieme v srdci," hovorí o skladbe Sima.

Duet si môžete pozrieť a vypočuť tu:


Na koncerte sa speváčky predstavia každá so svojou sólovou tvorbou ako aj v spoločných duetoch. Sprevádzať ich bude kapela v zložení Daniel Špiner (klavír, akordeón), Martin Zajko (gitara), Michal Šelep (kontrabas) a Igor Ajdží Sabo (bicie).

Príďte s nami precítiť to, čo nás spája a dáva nám nádej.

Nad koncertom prevzali záštitu predseda Prešovského samosprávneho kraja pán Milan Majerský, primátor mesta Prešov pán František Oľha a biskup Východného dištriktu ECAV na Slovensku v Prešove pán Peter Mihoč. Partnerom koncertu je Zväz Rusínov-Ukrajincov SR.

Sima Magušinová a Mila Medvedovska s kapelou - koncert

Venue sectors
Divadlo Jonáša Záborského, Prešov

Námestie legionárov, 080 01 Prešov, Slovakia

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Spievaj s.r.o.
Cesta na Klanec 42D, 84103 Bratislava, Slovakia

Company ID: 54941911
Tax ID: 2121852326

Comments