;

Čarovný večer s hudbou - rozprávanie o klasickej hudbe s ukážkami / Košice

Tickets for Čarovný večer s hudbou - rozprávanie o klasickej hudbe s ukážkami / Košice.

  Pozývame Vás na príjemný večer s klasickou hudbou, ktorý bude kombináciou rozprávania a počúvania vybraných ukážok z diel veľkých skladateľov. Podujatie je súčasťou medzinárodného projektu Novej Akropolis s názvom „Cez rozmanitosť k jednote“.

  Čo Vás v tento večer čaká:

  • O sile umenia a vplyve hudby na ľudskú psychiku.
  • Od baroka po modernu - prehľad hudobných štýlov.
  • Náhľad do života vybraných skladateľov.
  • Započúvame sa do diel významných skladateľov klasiky.

  Stáva sa, že máme pojem „klasická hudba“ spojený s pojmom „vážna hudba“ a evokuje to vážnosť a serióznosť. Avšak klasická hudba má mnoho tvárí – môže byť radostná aj melancholická, hravá i hlboká, povznášajúca alebo nás podnecuje k rozjímaniu... V každom prípade prenáša krásu, ktorá hýbe dušou poslucháča.

  V tento večer sa ponoríme do krásy klasickej hudby naprieč históriou – od baroka až po modernu. Porozprávame sa o význame hudobného umenia, o význame rytmu a harmónie v každodennom živote a o očistnom pôsobení hudby na ľudskú psychiku. Popri tom sa započúvame do diel veľkých skladateľov a necháme sa unášať na tónoch inšpiratívnej klasickej hudby.

  „Umelec má tvoriť len slobodne, povolávať len ducha a byť pánom nad hmotou; len za takých podmienok sa uskutočnia pravé diela umelecké.“ Ludwig van Beethoven

  Prednášať bude vedúca pobočky Košice, p. Mária Mihálová, dlhoročná lektorka Novej Akropolis, ktorá absolvovala program štúdia východnej a západnej filozofie, psychológie, etiky a symbolizmu. Špecializuje sa na starovekú a renesančnú filozofiu, filozofické a psychologické témy naprieč celými dejinami v rámci porovnávacieho štúdia. Vedie kurzy a prednášky okrem iného v oblastiach filozofie, etiky, psychológie, rétoriky, umenia a starovekých kultúr.

  Dĺžka trvania: 2 hodiny s 1 prestávkou. Počet účastníkov je obmedzený na 20 osôb.

  Vstupné: základné 5 €, študenti a seniori 4 €. Vstupenka je platná po zrealizovaní úhrady.

  Prihlásiť sa je možné do štvrtka 13.6.2024 do 16:00 prostredníctvom platformy Inviton (platba prevodom možná do 3 pracovných dní do začiatku podujatia) alebo e-mailom na kosice@akropolis.sk.

  Miesto konania a kontakt: Nová Akropolis, Mlynská 2, Košice, 0911 021 980, kosice@akropolis.sk.

  Čarovný večer s hudbou - rozprávanie o klasickej hudbe s ukážkami / Košice

  Date
  13. June 2024 18:00
  Buy tickets
  Nová Akropolis Košice, Košice I

  Mlynská 183/2, 040 01 Košice, Slovakia

  Event promoter

  For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

  Nová Akropolis, o. z.
  Osadná 15, 83103 Bratislava, Slovakia

  Company ID: 36067008
  Tax ID: 2021543524

  Comments