;

Reparát z povinného čítania (Túlavé divadlo)

Tickets for Reparát z povinného čítania (Túlavé divadlo).

- adrenalínová komédia, v ktorej vám skupina hercov len za 70 minút sprostredkuje celý obsah povinného čítania

- nová kabaretná komédia Jakuba Nvotu a jeho Túlavého divadla

- Túlavé divadlo dokázalo už svojimi inscenáciami prenosu veľkých Shakespearových tragédií do žánru pouličnej komédie, že mu svedčí pracovať s klasickou predlohou a obohatiť ju svojou poetikou a humorom.

- Trojica hercov príjme výzvu len za necelých 70 minút zahrať celý kompletný obsah povinného čítania slovenských autorov. Samozrejme, že týmto dôjde k nutnosti improvizovať a mnohé témy a diela previesť do iného žánru. A tak sa sa začnú snažiť. Spievajú, hovoria, hrajú, tancujú, rapujú a v žánrových skratkách prinášajú to podstatné z diel. S humorom a nadhľadom, ktorý diela a priori nezosmiešňuje, ale naopak snaží sa o nový pohľad na ne, akoby nezaťažený nutnosťou, ale naopak s radosťou a pochopením, že aj klasické dielo bolo niekedy vo svojej dobe populárne – popové, že bolo nové a že jeho autor nebol vždy len mŕtve meno v učebnici, ale človek živý a po živote a aj zábave túžiaci tvor. Humor prekonáva povinnosť a urobí z nej čosi oveľa príjemnejšie.

Naším cieľom nie je suplovať čítanie, ale ukázať, že každá téma sa dá vnímať z rôznych uhlov pohľadu. A humor je rozhodne jedným z nich.

Scenár a réžia: Jakub Nvota

Hrajú: Adela Mojžišová, Štefan Martinovič, Jakub Ružička.

FB: https://www.facebook.com/tulavedivadlo.sk/?fref=ts

Online predpredaj: lodteatro.inviton.sk

Reparát z povinného čítania (Túlavé divadlo)

Date
20. October 2020 19:00
Buy tickets
Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Umelecká loď - občianske združenie
Za Hradbami 33, 902 01 Pezinok, Slovakia

Company ID: 379 28 937
Tax ID: 2022490503

Comments