;

Anna Franková - Nové divadlo

Inscenácia, ktorá má zmysel.

Tickets for Anna Franková - Nové divadlo.

Vznik inscenácie Anna Franková z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, predstavenie je realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.  

 

 

Anna Franková

na motívy Denníku Anny  Frankovej

Koncept : Šimon Spišák a Veronika Gabčíková

Dramatizácia: Šimon Spišák

Dramaturgia: Veronika Gabčíková

Scéna, kostýmy a bábky: Karel Czech

 

Réžia: Šimon Spišák

 

Osoby a obsadenie:

Anna Franková – Lucia Korená

Peter van Daan , otec, matka, Miep, pán van Daan, pani van Daanová, pán Dussel, Mortie, kocúr, atď. – Ivan Martinka  a.h.

 

Hlasateľ: Martin Nahálka

Hlas Anny: Alica Cvečková

 

 

Denník Anny Frankovej

Trinásťročná Anna Franková sa spolu s rodinou a ďalšími štyrmi ľuďmi počas druhej svetovej vojny dva roky ukrývala v zadnej časti jednej budovy v Amsterdame. Anna si zapisovala udalosti od 12. júna 1942 do 1. augusta 1944 a zaznamenala všetko, čo sa okolo nej dialo, aj jednotlivé dni v úkryte. Keď v marci 1944 v Oranžskom rádiu počula výzvu občanom, aby poskytli svoje zápisky do zbierky na historické účely, svoje poznámky začala prepisovať do knižnej podoby. Zápisky sa končia textom, ktorý Anna zaznamenala iba pár dní pred tým, ako ju aj jej rodinu našli vojaci a odvliekli do koncentračného tábora.. Anna Franková zomrela na týfus niekedy vo februári alebo marci 1945 v koncentračnom tábore Bergen Belsen.

Jej zápisky sa však zachovali a po vojne sa o ich knižné vydanie zaslúžil Annin otec Otto Frank, ktorý jediný z ukrývajúcich sa, vojnu prežil. 

Anna Franková - Nové divadlo

Inscenácia, ktorá má zmysel.
Buy tickets
Dom Matice Slovenskej Nitra, Dolnočermánska, Nitra, Slovensko

Dolnočermánska 737/91, 949 11 Nitra, Slovakia

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Umenie a spoločnosť
Misionárska 17, 94901 Nitra, Slovakia

Company ID: 50247760

N/A

Comments